Tarihçe

1970 yılında Mardin Midyat’ ta gıda sektörüyle faaliyetlerine başlayan Aktürk Grup, toptan ve perakende satış çalışmaları ile yarım asırlık serüvenine 1992 yılında stratejik konumundan dolayı Gaziantep’e taşınarak devam ettirmiştir. Kurulduğu günden bu yana istikrarlı bir büyüme ile dünyanın birçok ülkesine ihracat yapan Aktürk Group; elektronik, dış ticaret ve gıda sektörlerindeki başarılarını sağlık sektörüne de taşıyarak, bulunduğu her pazarda yüksek müşteri memnuniyeti elde etmeye devam etmektedir.

2013 yılında Aktürk Sağlık firmasının kuruluşuyla birlikte Flyfix bebek bezi, kadın ve yetişkin hijyeni alanlarında faaliyet göstermeye başlanmıştır. Bebek bezi, temizleme havlusu, yetişkin hasta bezi ve hijyenik ped ürünlerini önemli bir AR-GE yatırımı ve yüksek teknolojili tesislerle bünyesinde üreterek aktif olunan pazarlara sunmaktadır.

Flyfix Bebek Bezi, geniş bel bandı özelliği, yumuşak dokusu ve tasarımı ile Ortadoğu başta olmak üzere en çok tercih edilen marka haline gelmiştir. Bebek bezi ile birlikte Flyfix ıslak mendil ürününü iç piyasada hem üretim hem pazarlama hem de Ar-ge yatırımlarına önem vererek marka ve ürünlerini Dünya kalitesi ile buluşturmaktadır.